Pasja, rekreacja, zdrowie!
Yiquan Wu Tai Chi

NOWOCZESNE KUNG FU

Chińska sztuka walki Yiquan to ciekawa propozycja zarówno dla osób chcących ćwiczyć rekreacyjnie, jak i poważnie zainteresowanych doskonaleniem umiejętności walki wręcz. Również doskonałe uzupełnienie treningów pod kątem walk sportowych.

W treningu podstawowym nacisk kładzie się na doskonalenie percepcji ciała, ruchu, siły, energii, co uważane jest za podstawę umiejętności skutecznego posługiwania się ciałem. Każde działanie jest uważne, dzięki czemu osiągamy lepszą koordynację pomiędzy umysłem a ciałem, efektywniej wykorzystując swoje naturalne możliwości. Dzięki treningowi z partnerem, można lepiej zrozumieć czemu służą ćwiczenia podstawowe, kontrolować efekty ich praktyki i odpowiednio do tego dokonywać korekt, zwiększając efektywność treningu podstawowego. Poprzez dłuższą praktykę adept rozwija zdolność do intuicyjnej, spontanicznej reakcji także w sytuacjach odbiegających od typowych schematów treningowych. W improwizowanym tańcu yiquan - jianwu wyraża się poziom umiejętności, doświadczenie i spontaniczność zaawansowanego adepta.

Więcej o Yiquan Kung Fu ...

Artykuły o Yiquan Kung Fu...

Strona Yiquan na Facebooku...

Filmy na YouTube...

TRADYCYJNE TAI CHI

Tai Chi (Taiji) to fascynujące hobby oraz atrakcyjna forma prozdrowotnej aktywności ruchowej. Zajęcia spełnią oczekiwania zarówno osób, którym brakuje ruchu lub potrzebują oderwania się od codziennych obowiązków i relaksu, seniorów poszukujących nowej pasji w wieku emerytalnym, starających się dłużej pozostać aktywnymi, utrzymując sprawność i dbając o zdrowie, a także ludzi, którzy interesują się odrobinę sztukami walki, ale nie chcą brać udziału w treningach o bardziej bojowym charakterze. Chociaż Tai Chi powstało jako sztuka walki, dziś duża część ćwiczących ogranicza się do ćwiczenia form i ćwiczeń podstawowych, a osoby uczące się także aplikacji ruchów i układów z partnerem preferują zwykle dość delikatne podejście do ćwiczenia tych elementów.

Styl Wu Tai Chi był w okresie cesarskim rozwijany w środowisku uczonych urzędników. Pozycje na początku średniej długości i wysokości, na wyższym poziomie nauki stają się krótsze i wyższe, a ruchy krótkie i subtelne. Poza formą ręczną ćwiczy się też formy z mieczem, szablą, tyczką i włócznią.

Więcej o stylu Wu Tai Chi...

Artykuły o Tai Chi...

Strona Tai Chi na Facebooku...

Filmy na YouTube...


Krótkie newsy
 
Zhai Weichuan
Florencja
Lubartów

Zhai Weichuan - mistrz stylu wu (Hao) Tai Chi obchodził 76 urodziny. 

Dodane 2 marca 2018

Dwudniowe seminarium Yiquan dla średniozaawansowanych adeptów odbyło się we Florencji. 

Dodane 14 lutego 2018

Seminarium Yiquan odbyło się w Lubartowie. Głównym tematem był trening z kijem oraz kontrowanie różnych form fa li w tui shou.

Dodane 5 lutego 2018